Черноморец обърка плановете на още един от борещите се за спасение

Отборът на Черноморец победи с 2:0 Ботев (Враца) като гост в мач от 23-ия кръг на "А" група. Преслав Йорданов откри резултата в 45-ата минута, а Гаел Нлундулу вкара второто попадение в 82-ата минута.

По този начин футболистите на Димитър Димитров победиха трети тим от дъното на таблицата, след като сториха същото с Монтана и Миньор (Перник) по-рано през полусезона. "Акулите" са 6-и с 37 точки. Ботев (Враца) остава на 11-о място с 21 точки - една повече от Локомотив (София), който остава в зоната на изпадащите и след този кръг.

Срещата започна лошо за "акулите", тъй като още в 18-ата минута Лорис Арно получи травма. На негово място влезе Йорданов. В 25-ата минута Борислав Балджийски стреля от границата на наказателното поле, но Христо Митов изби. В самия край на полувремето обаче Йорданов засече топката след центриране от корнер и откри резултата.

През втората част домакините наложиха натиск, но така и не стигнаха до заветното попадение. В 75-ата минута резервата Андрей Атанасов падна в наказателното поле, но съдията Владимир Вълков му показа жълт картон за симулация. Бургазлии успяха да използват своите шансове и в 82-ата минута Балджийски центрира в пеналта, където резервата Гаел фиксира крайното 0:2.