Надал се справи с Цонга и е на девети пореден финал в Монте Карло

Осемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за финала турнира на червени кортове от серията "Мастърс" в Монте Карло. Поставеният под номер 3 Надал се справи с шестия в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция) с 6:3, 7:6 (3) и записа 46-а поредна победа в надпреварата. Испанецът, който печели всяко издание на турнира от 2005 година насам, взе първия сет с пробиви в петия и в деветия гейм. Във втората част Надал дръпна с 5:1, но на два пъти не успя да затвори мача при собствен сервис. Така Цонга изравни при 5:5, а след това се стигна до тайбрек. Той започна оспорвано, но след 3:3 испанецът спечели четири поредни разигравания, а с това и мача за 96 минути.

В търсене на деветата си поредна титла в турнира Надал очаква победителя от двубоя между номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) и Фабио Фонини (Италия).

Единственият играч, който успя да вземе сет срещу Надал досега на турнира остава българинът Григор Димитров.