Ню Йорк Рейнджърс разби съпротивата на Бъфало за три минути

Отборът на Ню Рейнджърс вкара пет шайби за по-малко от три минути, а Брад Ричардс отбеляза първи хеттрик в своята кариера при разгрома на Ню Йорк Рейнджърс с 8:4 срещу Бъфало в среща от редовния сезон от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Серията от пет поредни гола за едва три минути започна в края на първата третина и завърши в началото на втората, като благодарение на това Рейнджърс поведоха с 6:0 и запазиха
шансове за класиране в плейофите. Ричардс вкара два от първите пет гола, а в края на последната третина на мача оформи и своя хеттрик. Благодарение на това, Рейнджърс останаха на осма позиция и водят с две точки пред основния конкурент за място в плейофите Уинипег.

Карл Хагелен, Райън Клоу, Антон Щралман, Рик Неш и Райън Калахан също вкараха за отбора от Ню Йорк, докато за домакините от Бъфало точни с по една шайба бяха Коуди Ходжсън, Нейтен Гербе, Дрю Стафърд и Марк Писик. Мариан Хоса вкара гол от "пауърплей" след едва 52 секунди игра в продължението при победа на Чикаго с 5:4 над Нешвил, която оформи пълната доминация на Ястребите в серията от редовния сезон срещу съперника от Централната дивизия в Западната конференция.

Сейнт Луис остави Далас извън плейофите на запад, след като Брайън Елиът спаси 21 шайби на своята врата при победата с 2:1. Сините спечелиха девети мач от последните 11 и вече имат сигурна преднина срещу кандидатите за плейофна квота Детройт и Далас.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), срещи от редовния сезон:
Бъфало - НЙ Рейнджърс 4:8
Сейнт Луис - Далас 2:1
Чикаго - Нешвил 5:4 след продължение
Колорадо - Едмънтън 1:4
Калгари - Анахайм 3:1

Временно класиране за плейофите:
- Топ 8 в Източната конференция: * Питсбърг 66 точки, * Монреал 59, * Вашингтон 50, Бостън 57, Торонто 53, Отава 52, НЙ Айлъндърс 51 и НЙ Рейнджърс 50.
- Топ 8 в Западната конференция: * Чикаго 72 точки, * Анахайм 60, * Ванкувър 55, Лос Анджелис 55, Сан Хосе 55, Сейнт Луис 54, Минесота 51 и Кълъмбъс 49.

* Със звездичка са отбелязани лидерите в шестте дивизии.

Снимка: Getty Images/Guliver