ЦСКА (Москва) се класира за финалната четворка в Евролигата

Руският баскетболен клуб ЦСКА (Москва) се присъедини към испанския Реал Мадрид във финалната четворка на Евролигата, след като се наложи с 94:85 (36:34) над Каха Лаборал и спечели плейофната серия с 3:1 победи. ЦСКА беше по-добрият отбор в зала "Фернандо Буеса" в петък вечер, като Сони Уиймс и Владимир Мицов отбелязаха общо 15 точки за руснаците при забележителната серия от 16:4 в последната четвъртина от мача. Испанците обаче отговориха чрез Томас
Хойртел и поведоха с 85:82, но серия от точни изстрели от зоната за три точки на Милош Теодосич донесоха победата за ЦСКА. Виктор Хриапа, останал с нула в мач номер 3, поведе руския шампион с 19 точки и 12 спечелени борби, а с по 19 пункта завършиха още Уиймс и Мицов.

Още две квоти останаха свободни за финалната четворка от Евролигата, след като в петъчната класика от турнира турският клуб Ефес Истанбул победи гръцкия съперник Олимпиакос със 74:73 (38:44) и изравни серията при 2:2 мача. Мачът в зала "Абди Ипекджъ" беше изключително драматичен и беше решен с финалната сирена, като 2 секунди преди нея Джеймън Лукас добави в коша на гърците грешен изстрел от зоната за ти точки на Джош Шип. Реал Мадрид си осигури класиране още във вторник, а големият враг на столичаните Барселона продължава да среща трудности. В четвъртък вечер каталунците победиха Панатинайкос като гост със 70:60 (31:27) и изравниха резултата в серията на 2:2 мача.