Нефтохимик върна полуфиналната серия с Хасково в Бургас

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) запази живи шансовете си за класиране на финал в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер момичетата на Петко Маринов постигнаха категорична победа със 77:54 в мач №4 срещу Хасково 2012 и по този начин изравниха серията на 2:2, като решителният 5-и сблъсък отново ще се играе в зала „Бойчо Брънзов” край морето.

Олга Дубровина бе над всички в състава на гостите с 26 точки и 11 борби, а Мария Желязкова и Анета Митева добавиха съответно по 15 и 10 точки за успеха.

За домакините от Хасково единствено Анита Тейлане се представи на ниво, отбелязвайки 26 точки, но това се оказа крайно недостатъчно и новаците в родното първенство трябваше да се примирят със загубата, която ги лиши от уникалната възможност още днес да си осигурят място във финала.

Баскетболистките на Хасково успяха да се противопоставят на съперничките си единствено през първата четвърт на двубоя, когато играта вървеше кош за кош, а в края домакините успяха да поведат в резултата – 20:19. До почивката Нефтохимик пое напълно контрол върху събитията на терена и в края на първото полувреме бургазлийки вече водеха – 37:30.

Точка на спора в този мача бе сложена през третата четвърт, след като момичетата на Петко Маринов демонстрираха отлична игра и под двата коша, а резултатът не закъсня – 62:42. В последната четвърт лидерките от редовния сезон намалиха темпото, но въпреки това, не позволиха изненада и в крайна сметка се поздравиха с победата – 77:54.