"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Дунав ще защитава титлата си след нова победа над Монтана

Дунав 8806 (Русе) ще има възможността да защитава шампионската си титла в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер спечели гостуването си на Монтана 2003 с 86:68 и по този начин затвори полуфиналната серия при резултат 3:1 успеха.

Кристина Сантяго бе над всички за русенки и приключи с 30 точки, Зорница Костова и Мерике Андерсон добавиха по 13 точки, а Цветомира Шаренкапова и Аманда Джонсън завършиха съответно с по 11 и 10 точки, като последната добави на сметката си и 10 борби.

За Монтана с 22 точки се отличи Милена Томова, докато Камелия Михалкова и Радостина Славова-Нанева се разписаха съответно с по 21 и 14 точки.

Първото полувреме отново премина под знака на поделеното надмощие, като нито един от двата тима не успяваше да се откъсне напред. Все пак, момичетата на Славко Димитров имаха повече късмет във важните моменти и успяха да се оттеглят на почивката с преднина от четири точки - 39:35.

Развръзката в този мач настъпи в минутите след почивката, след като баскетболистките на Дунав излязоха пределно мотивирани да стигнат до пълен обрат и буквално прегазиха съперничките си. Русенки взеха частта с 25:11, с което си осигуриха двуцифрен аванс, а в заключителните десет минути рециталът на Сантяго и компания продължи и последния съдийски сигнал прозвуча при 86:68 в полза на шампионките.