15-годишните национали завършиха турнето си във Вестфалия

Юношеският национален отбор, съставен от момчета, родени след 1 януари 1998 година, завърши 2:2 срещу сборен тим на провинция Вестфалия в последната си контрола на немска земя. Домакините изненадаха неприятно нашия щаб, след като отново се появиха с набор 97 вместо с връстници на нашия състав (U15). Оказа се, че селектираният германски отбор е бил разделен на две частиЦ първата сглобена от тези футболисти, които са най-силно представящи се в тяхното първенство до 17 години; и втората, съставена от така наречения "Б" отбор на областта Вестфалия (в която се подвизават Борусия Дортмунд, Шалке 04, Бохум и Дуисбург).

И точно втората селекция стартира като формация срещу нашите момчета тази вечер. Но 15 минути преди края в игра се появиха и "звездите" на Вестфалия, които във вторник спечелиха с 4:0 срещу България.

През първото полувреме нашият отбор поведе с 2:0, а изпусна и още няколко хубави положения. В 21-та минута нашите разиграха в центъра, изпратиха топката на десния фланг, откъдето последва центриране, паднало зад бранителите на немците. Роденият в Стара Загора халф на Левски Георги Русев се шмугна между централния и крайния защитник, като бързо прехвърли вратарят за 1:0. След изтичането на половин час игра капитанът в тази среща Георги Янев, също иглач от халфовата линия на Левски, се разписа директно от ъглов удар. Попаденията за Вестфалия (U16) дойдоха в заключитлните 10 минути, като това за 2:2 бе отбелязано 120 секунди преди края.

"Днес играхме много силно. Изпълнихме всичко, което бяхме тренирали, тактическите изисквания бяха спазени на 100%. Затворихме играта на съперника, принудихме ги да играят само с дълги подавания, при които ние сваляхме топката на земята и правехме чудесни атаки. Не прави чест на домакините, че ни заблудиха, че ще излязат срещу нас с набор 98, а пак се появиха с момчета, които са по-големи от нас с една година. Отново имаше осезаема разлика във физиката и ръста. Въпреки това съм изключително доволен, мога да кажа, че това беше страхотен мач за нас", заяви селекционерът на българския отбор Александър Георгиев.

Съставът на България (U15): Павлин Евтимов, Илиян Попов, Кристиян Славов, Атанас Ташолов, Ангел Лясков, Валери Христов (56 - Валентин Лазаров), Илиян Стефанов, Георги Янев - капитан, Георги Русев (53 - Кристиян Събев), Валентин Йосков (66 - Тонислав Йорданов), Исмет Рамадан (62 - Милен Младенов)