Берое удържа Славия на "Овча купел" пред много фенове от Стара Загора

Славия и Берое завършиха при 0:0 в първи полуфинален мач от турнира за купата на България, който се игра пред около 2500 зрители на стадиона в "Овча купел".

И двата отбора имаха добри шансове да победят, но в 29-та минута шут на Ливраменто се отби в дясната греда на Караджов, а за Берое най-чистото положение пропиля Венци Христов, който пропусна очи в очи срещу Георги Петков през втората част.

Гостите от Стара Загора започнаха по-добре срещата и още в 6-та минута можеха да открият резултата. Пламен Крумов центрира към непокрития Алберто Лоузейро, който от 5 метра стреля с глава, но топката тупна пред голлинията и прехвърли бялата врата.

Белите отговориха със сериозен пропуск в 23-та минута. Тогава стражът на гостите Иван Караджов не се намеси добре при центриране от фаул, изби топката в краката на Радослав Василев, който стреля незабавно, но не уцели празната врата.

В 29-та минута Антонио Ливраменто отправи страховит шут 20 метра, но за късмет на Берое топката се отби в дясната греда.

След положението по-напористата игра на домакините продължи и в 37-та минута те създадоха нова добра ситуация за гол. След центриране от фаул и разбъркване в наказателното поле на Берое, Ливраменто стреля силно от границата на наказателното поле, но опасният му удар профуча покрай дясната греда.

Пет минути по-късно центриране отляво бе засечено с глава от Радослав Василев, но изстрелът отново излезе в аут.

След почивката Славия държеше по-дълго топката, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата.

В 50-та минута Здравко Лазаров загуби елементарно топката в половината на Берое и позволи на Каядо да организира опасна контраатака. Тя завърши с пас към Венци Христов, който стреля по земя, но шутът му излезе в аут.

Девет минути по-късно изстрел на Галин Иванов попадна в ръцете на Караджов.

В 66-та минута бялата отбрана заспа и остави абсолютно непокрит в наказателното поле Венци Христов, който обаче изпрати топката в аут.

В 74-та минута Берое създаде най-опасното си положение за гол след стнанна ситуация. При наглед безобидно единоборство играч на Славия чукна топката по посока на собствената си врата, там обаче бе изостаналия Христов, който изведнъж се озова очи в очи с Георги Петков, но стражът на белите майсторски успя да отнеме топката от нападателя на гостите.

Само 180 секунди по-късно Славия отговори с пропуск на Василев, който получи пас от дълбочина, финтира бранител на противника и стреля в близкия ъгъл на Караджов, но вратарят на Берое изби в корнер.

Към края на срещата Славия опита да наложи по-сериозен натиск. Той доведе до една спорна ситуация в наказателното поле на гостите, при която Галин Иванов падна и поиска дузпа, но реферът Цветан Кръстев остана безмълвен.

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 0:0

СЛАВИЯ: Георги Петков, Радослав Димитров, Живко Желев, Даниел Златков, Димо Атанасов, Тодор Янчев, Павле Попара (67-Чавдар Янков), Антонио Ливраменто, Галин Иванов, Здравко Лазаров (67-Янко Сандански), Радослав Василев (80-Петър Димитров)

БЕРОЕ: Иван Караджов, Пламен Крумов, Владимир Зафиров, Борислав Стойчев, Веселин Пенев, Елиаш да Силва, Алберто Лоузейро, Елио Мартинс (65-Дончо Атанасов), Давид Каядо, Георги Андонов (88-Джереми Ситое), Венцислав Христов (84-Игор Джоман)

Жълти картони: Ливраменто, Попара, Янчев, Атанасов (Славия); Мартинс, Елиаш да Силва, Караджов (Берое)

Рефер: Цветан Кръстев
Стадион: "Славия", София

СНИМКА: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG