Гришо отстрани Майер и си осигури среща с Надал

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2,6 млн. евро, след като стигна до лесна победа над германеца Флориан Майер с 6:2, 6:4. Така след 1 час и 7 минути игра първата ни ракета си осигури среща с Краля на клея Рафаел Надал, който се бори за деветата си поредна титла в надпреварата и днес се наложи над Филип Колшрайбер (Германия) с 6:2, 6:4.

Първият сет продължи само 26 минути, а хасковлията имаше брейкпойнт още във втория гейм, но след чудесна къса топка на Майер, българинът не успя да се възползва от ситуацията. При 2:2 последва много силна серия на Димитров, който спечели 12 поредни точки и направи пробив. Още в следващия гейм той стигна и до сетбол, спечелен след дълго разиграване.

Григор срещна известни трудности при взимането на първото си подаване във втората част, когато изоставаше с 15:40 и му се наложи да отразява два брейкпойнта. Българинът обаче спечели четири последователни точки и спаси гейма. При 2:1 първата ни ракета получи три възможности за пробив и макар че не успя да реализира първата, не пропусна втория си шанс и взе подаването на съперника си. Гришо сервира за мача при 5:3, но вместо да сложи точка на срещата, се стигна до връщане на пробива и така германецът намали резултата на 5:4. Още в следващия гейм обаче хасковлията поведе с 40:15 и приключи двубоя с втория си мачбол.

В същото време световният номер 5 Рафаел Надал записа 44-ата си поредна победа на турнира и се приближава все повече до деветата си титла в изданието. Третият поставен в схемата испанец се наложи без проблеми срещу Филип Колшрайбер след час и 20 минути игра. Краля на клея реализира два пробива в първия сет и един във втория, което бе повече от достатъчно, за да се поздрави с крайния успех. От своя страна, 21-ият в света германец не стигна до нито един брейкпойнт в целия мач.