Анадолу Ефес остана в играта след домакински успех над Олимпиакос

Анадолу Ефес остана в играта и запази шанс за класиране за Файнъл 4 на Евролигата, след като взе домакинска победа над Олимпиакос с 83:72 в трета среща от четвъртфиналните плейофи на турнира. След този успех турците намалиха изоставането си до 1-2, а четвъртата среща е отново в Истанбул в петък.

Домакините си изградиха комфортна преднина още през първото полувреме, печелейки първата и втората част съответно с 19:17 и 18:12, за да се стигне до 37:29 на почивката.

През третата четвърт разликата продължи да расте и чукна 15 точки в полза на домакините - 65:50 след 30 изиграни минути. В заключителният четвърти период гостите, които са настоящ шампион в турнира единствено успяха да намалят изоставането си до крайното 83:72.

Джордан Фармар записа 17 точки за победителите, Душко Саванович и Семих Ерден добавиха по 15, а Джамон Алфред-Лукас завърши с 13 точки, 9 борби и 7 асистенции.

За Олимпиакос с 19 точки се отчете Ейси Лоу, Кайл Хайнс приключи с 13, докато Йоргос Принтезис вкара 11.