ЦСКА на полуфинал след класика срещу втородивизионния Енисей (видео)

ЦСКА (Москва) безпроблемо се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Русия. "Армейците", които уверено вървят към титлата в Премиер лигата, разгромиха втородивизионния Енисей с 3:0. Попаденията отбелязаха Вагнер Лав, Ахмед Муса и Павел Мамаев. Московчани започнаха силно, но след бързия гол намалиха оборотите и като цяло разочароваха около 5000 зрители на "Лужники".

Вагнер Лав откри в 12-ата минута след хубаво подаване на Александър Цауня. В края на първото полувреме гостите от Красноярска на два пъти пропуснаха да изравнят. След почивката Ахмед Муса се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада и направи 2:0, а в 81-ата минута Павел Мамаев сложи точка на спора.

ЦСКА (МОСКВА) - ЕНИСЕЙ 3:0
1:0 В. Лав (12)
2:0 А. Муса (65)
3:0 П. Мамаев (81)

ЦСКА (4-2-3-1): Чепчугов; М. Фернандес, А. Березуцкий, Игнашевич, Набабкин; Елм, Цауня (79 - Тошич), Ефремов (57- Вернблум), В. Лав, Мамаев; Муса (73 - Базелюк)
Старши треньор: Л. Слуцкий

ЕНИСЕЙ (4-4-2): Плотников; Качан, Пятикопов, Никитин, Шабаев; Буш (81 - Лебамба), Лайзанс, Лешонок (68 - Ситдиков), Фатуллаев; Базанов, Чадов (81 - Кучук)
Старши треньор: А. Алфьоров