Берое без проблеми срещу Спартак

Отборът на Берое (Стара Загора) записа очаквана победа в последния двубой от програмата на XXVI кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) със 104:70.

Реджи Холмс отново беше най-резултатен за старозагорци – 30 точки, Мичъл Картър и Борис Бакович добавиха съответно по 18 и 11 точки, а Уилям Уокър се отличи с „дабъл-дабъл” – 12 точки и 10 борби.

Димитър Маринчешки бе над всички в селекцията на Цветан Антов и записа на сметката си „дабъл-дабъл” – 18 точки и 12 борби, а Веселин Георгиев и Денис Агре добавиха съответно по 18 и 15 точки.

Баскетболистите на Берое поведоха още от първия съдийски сигнал, но така и не намериха начин да се откъснат с голяма разлика. 12 секудни преди края на частта домакините бяха напрес с осем точки след два фала на Холмс, но в последната атака за първите десет минути Георгиев наниза тройка със сирената и върна Спартак на пет точки от противника – 20:25. До почивката ситуацията на терена не се промени особено, след като старозагорци на няколко пъти повеждаха с 9-10 точки, но след това допускаха елементарни грешки, а Георгиев продължаваше с наказателната акция от тройката и след 20 минути Спартак още имаше шансове за обрат – 39:45.

През второто полувреме момчетата на Георги Младенов коригираха играта си най-вече във фаза защита и това даде моментален резултат. След изиграването на третата четвърт Берое вече имаше двуцифрен аванс - 74:60, а в заключителните десет минути домакините се развихриха и в атака, а това доведе и до солидно покачване на преднината им, за крайното 104:70.

СТАТИСТИКА ОТ БЕРОЕ - СПАРТАК

Берое (Стара Загора) - Спартак (Плевен) - 104:70 (25:20, 20:19, 29:21, 30:10)

от 15-ти април:

Черноморец (Бургас) - Рилски спортист (Самоков) - 80:86 (24:16, 20:17, 19:22, 17:31)

Черно море Порт Варна - Теси България (20) - 90:71 (23:21, 20:11, 22:18, 25:21)
Лукойл Академик (София) - Балкан (Ботевград) - 86:87 (15:20, 25:20, 22:24, 24:23)