Юноша на Левски дебютира с гол за Ботев (Пд)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Раковски завършиха 1:1 в контролна среща, играна пред около 350 зрители на ст. "Христо Ботев". "Канарчетата" играха без част от титулярите си, на които Станимир Стоилов бе дал почивка. С гол за пловдивчани дебютира дошлият от Левски Цветелин Чунчуков.

В първите 10 минути двата отбора играха предимно в центъра на терена, като не създаваха опасности за вратарите. В 11-ата минута Томаш Иршак стреля от пряк свободен удар от около 22 метра, но стражът на гостите спаси. Само 2 минути по-късно "зелено-белите" получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Петър Атаносов, но изпълнението му бе много слабо и Росен Андонов улови топката. В 23-ата минута Костадин Дяков стреля мощно към вратата на Раковски, но Стефан Стойчев внимаваше и изби. В 35-ата минута гостите поведоха, след като Георги Аврамов пусна хубав пас към Иван Площаков, който с красив удар прати топката в мрежата за 0:1 и получи аплодисментите на публиката.

На почивката Станимир Стоилов направи смяна на вратарите, като вместо Росен Андонов под рамката на "жълто-черните" застана юношата Павел Петков. В 55-ата минута Емил Аргиров пусна към Площаков, който засече топката с глава, но Петков спаси. В 62-ата минута Николай Павлов пробва удар от дистанция, който бе спасен от вратаря на Раковски. В 68-ата минута "канарчетата" изравниха, след като новото попълнение Цветелин Чунчуков вкара отблизо избита топка от Илия Николов.

Стоилов направи редица смени, като пусна в игра юношите Серкан Юсеин, Рангел Джамбов, Лазар Марин, Венцислав Гюзелев, Боримир Карамфилов и илиян Тосунов. Интересното е, че Лазар Марин през първата част игра с екипа на Раковски, а след почивката сложи фланелката на "жълто-черните".

До края на двубоя липсваха чистите положения и пред двете врати, въпреки опитите на "канарчетата" за няколко опасни атаки, които завършиха без точен удар.

Ботев започна в следния състав: Росен Андонов, Бобан Грънчаров, Ангел Рахов, Асен Караславов, Томаш Иршак, Християн Казаков, Костадин Дяков, Радослав Терзиев, Цветелин Чунчуков, Цветан Павлов, Николай Павлов

снимка: botevplovdiv.bg