Джокович започна с трисетова победа в Монте Карло

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович (Сърбия) започна с победа участието си на турнира на червени кортове от серията "Мастърс" в Монте Карло (Монако) с награден фонд 2 646 495 евро. Джокович победи Михаил Южни (Русия) с 4:6, 6:1, 6:4 за 2:15 часа. Преди 10 дни сърбинът получи контузия на десния глезен в мача за "Купа Дейвис" срещу Сам Куери (САЩ), която обаче не му попречи да стигне до успеха днес.

Южни поведе с 4:0 и 5:1 в първия сет, след което Джокович взе три поредни гейма, но загуби частта с 4:6. Вторият сет бе изцяло за номер 1 в света, който даде на съперника си само един гейм. В третия решителен сет се игра равностойно до 4:4, след което Джокович направи пробив и при свой сервис стигна до крайния успех.

В третия кръг съперник на Джокович ще бъде победителят от мача между Хуан Монако (Аржентина) и Ернестс Гулбис (Латвия).

От турнира отпадна номер 10 в схемата Николас Алмагро (Испания), който загуби с 4:6, 2:6 за 72 минути от Юрген Мелцер (Австрия). 13-ият поставен Станислас Вавринка (Швейцария) пък се класира затретия кръг след успеха с 6:1, 6:1 за 54 минути над Алберт Монтанес (Испания).