Краля на клея с победа №43 в Монте Карло

Световният номер 5 Рафаел Надал продължава впечатляващата си серия от победи в турнира на клей от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Испанецът, който има осем поредни трофея от изданието, регистрира 43-ия си успех в надпреварата, след като в мач от втория кръг се справи с Маринко Матошевич (Австралия) с 6:1, 6:2 след 62 минути игра. Поставеният под номер 3 Надал ще се изправи в следващата фаза срещу 16-ия в схемата Филип Колшрайбер (Германия).

Краля на клея убедително взе инициативата още в началото на срещата с 54-ия в света Матошевич. Надал започна с пробив на нула още в първия гейм, след което увеличи преднината си на 4:0. След само 24 минути игра бившият номер 1 в света взе първия сет, след като за трети път взе подаването на съперника си - 6:1. Във втората част испанецът сякаш за кратко загуби концентрация и позволи на 27-годишния Матошевич да реализира пробив за 1:0. След това роденият в Босна и Херцеговина, но състезаващ се за Австралия тенисист спечели и собственото си подаване за 2:0. Това обаче бе всичко за Матошевич в мача. Надал осъществи три пробива и с шест поредно спечелени гейма стигна до победата.

В други срещи от втория кръг 12-ият в схемата Милош Раонич допусна поражение с 3:6, 6:1, 6:7(3) срещу Ярко Ниймиен. Номер 9 Марин Чилич престоя на корта 75 минути при успеха с 6:2, 6:3 срещу Кевин Андресън. Поставеният под номерт 4 в схемата Томаш Бердих отстрани Марсел Гранойерс със 7:5, 6:4 след час и 43 минути игра. Флориан Майер пък си осигури сблъсък с първата ракета на България Григор Димитров, след като елиминира в три сета Роберто Баутиста Агут с 5:7, 6:4, 6:4.