Венци Христов е футболист на феновете на Берое за март

Венцислав Христов спечели приза “Футболист на феновете” на Берое за месец март. Нападателят събра 3060 точки от 767 гласували в анкетата, която се организира в beroe.bg. Футболистът получи приза си преди днешната тренировка на тима от Мис Берое фенка 2013 Жаклин Танева.

“Чувствам се изненадан. Чувствам се добре. Пожелавам на феновете да подкрепят така отбора и ние на терена да можем да ги радваме с играта си” – каза Венци Христов веднага след връчването на наградата.

През март Берое изигра 6 официални срещи. Сезонът започна с нулево реми във Враца срещу местния Ботев. Последва 0:0 и у дома, но срещу шампиона Лудогорец. На 13 март Берое се наложи с 1:0 над Пирин (Гоце Делчев) в мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Единствения гол в мача вкара Елио Мартинс. Три дни по-късно в Сливен с голове на новите попълнения Пламен Крумов и Венцислав Христов старозагорци победиха с 2:0 Етър. На 21 март Берое изигра контрола с Любиме”, завършила 0:0, а на 30 март “зелено-белите” се наложиха над Славия с 2:1 с попадения на Георги Андонов и Венцислав Христов.

В класацията бяха номинирани 13 играчи, които са изиграли повече от 90 минути сборно от всички официални мачове за месеца (без контролите). Феновете наредиха Венцислав Христов на първо място с 3060 точки, отбелязвайки важните му голове срещу Етър и Славия. Втори остана моторът в средата на терена Алберто Лоузейро с 2301 точки, а трети се нареди стражът Иван Караджов, който записа четири официални мача без допуснат гол през март и получи само един за целия месец – от Славия. В петицата влязоха още Елио Мартинс (979 т.), който донесе победата в първия мач за Купата, и Борислав Стойчев със стабилните си изяви в защита (942 т.)