Божинов с асистенция при жизненоважен успех на Виченца

Валери Божинов започна като титуляр и изигра пълни 90 минути за своя тим Виченца, като бе заменен едва в добавеното време в двубоя срещу Асколи от 37-ия кръг на италианската Серия "Б". Българинът асистира за единствения гол в мача, а домакините измъкнаха изключително ценен успех с 1:0 срещу прекия си съперник в битката за оцеляване и върнаха надеждите си за спасение.

Победното попадение за Виченца падна още в 1-ата минута, когато Божинов изведе Джакомели, който прати кълбото в мрежата.

Така Виченца събра актив от 35 точки и остава на 20-ото място в класирането, но вече изостава само на 5 от днешния си съперник Асколи, който е 19-ти с 40 точки.