Фантастичен Григор се разправи с №10 в света и се доближи до мач с Надал (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели със 7:6 (3), 6:1 мача си от втория кръг на турнира от серията "Мастърс" в Монте Карло със световния №10 и поставен под №8 в схемата Янко Типсаревич. Това бе четвъртият мач между хасковлията и сърбина, като днес Григор се поздрави с първата си победа над Типсаревич, след като досега нямаше спечелен сет срещу него.

Пред погледа на красивата съпруга на Типсаревич - Биляна Шешевич, Димитров изигра много силен мач и направи великолепни отигравания. Мачът обаче започна лошо за 21-годишния българин, който допусна пробив още в първия гейм в срещата. Това стана не без известна доза шанс за Типсаревич в някои разигравания. Сърбинът затвърди с лекота пробива и поведе с 2:0. Двамата печелеха следващите си подавания до 5:4 в полза на Типсаревич. В десетия гейм, в последния възможен момент, Григор успя да върне пробива, спасявайки два сетбола и възползвайки се от първия си брейкпойнт в двубоя. Това бе повратната точка в мача. Григор спечели на нула следващото си подаване и за първи път от началото на мача излезе напред в резултата при 6:5.

Стигна се до тайбрек, в който Григор започна отлично - с два мини-пробива и аванс от 3:0 точки. Типсаревич върна един от мини-пробивите и намали изоставането си на 1:3, а след това и на 3:4, като бе много близо до изравняване на резултата, но след невероятно оспорвано разиграване Димитров поведе с 5:3. С отличен сервис хасковлията дръпна с 6:3 точки в резултата, а при следващото разиграване сложи точка на спора в тайбрека с едно от многото си блестящи изпълнения в двубоя днес.

В първия гейм на втория сет Типсаревич едва успя да се пребори за подаването си, спасявайки 4 точки за пробив. До края на мача обаче на корта имаше само един тенисист и това бе Григор, който спечели 6 поредни гейма и записа една от най-големите и престижни победи в кариерата си.

Мачът продължи 1 час и 33 минути, като Григор направи 7 аса срещу 0 за Типсаревич. Двамата тенисисти допуснаха по една двойна грешка. Григор и Типсаревич направиха по 27 непредизвикани грешки, но при печелившите удари българинът имаше сериозно предимство - 29 срещу само 9 на сърбина.

Все още не е ясно кого ще срещне Димитров в третия кръг. Един от възможните му съперници е испанецът Роберто Баутиста Агут, който изненадващо елиминира в два сета в първия кръг №11 в схемата Жил Симон. Французинът е един от най-неудобните противници за Григор. Баутиста Агут ще се изправи във втори кръг срещу победителя от двубоя между Флориан Майер (Германия) и участващия с "уайлд кард" Бенжамин Балерет (Монако). Така на практика Григор е само на още една победа от евентуален мач с осемкратния шампион в турнира Рафаел Надал. Българинът и испанецът биха могли да се срещнат в четвърти кръг.

С днешната си победа Григор си осигури 90 точки за световната ранглиста, в която е 34-и в момента, както и 32 700 евро.

ГАЛЕРИЯ от мача ГРИГОР ДИМИТРОВ - ЯНКО ТИПСАРЕВИЧ 7:6 (3), 6:1- ТУК!!!