Александър Тонев избухна с гол за Лех

Българският национал Александър Тонев не спира да радва привържениците на Лех (Познан) с головете си. Нападателят се разписа в пореден мач при победата като гост над Пиаст Гливице с 3:0 в мач от 22-ия кръг. Резултатът беше повторение на мача от есента, когато Лех победи със същия резултат у дома.

Герго Ловренцикс откри за Лех в 30-ата минута, а Тонев удвои в началото на второто полувреме след страхотна самостоятелна акция. Домакините изпълняваха ъглов удар.

Отбраната на Лех отрази топката, Тонев я пое в половината на Лех и пробяга 2/3 от терена, за да се разпише с мощен удар. Муравски направи резултата класически в 50-ата минута.

В 78-ата минута Тонев получи и жълт картон, а до края на полувремето имаше още възможности за гол, но не успя да се възползва. През първото полувреме българинът удари и греда.

След този успех, тимът на българина се утвърди на втората позиция в Екстракласа, като е на 4 зад лидера Легия, но има преднина от 9 точки пред третия Шльонск.