Лукойл Академик се сгромоляса срещу Балкан

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна втора победа срещу Лукойл Академик през сезон 2012/13 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момичетата на Александър Тодоров се наложиха при визитата си в спортния комплекс в Правец с 87:86 в среща от XXVI кръг.

Владимир Панич изигра невероятен двубой за „зелените” и приключи с 28 точки на смеката си, а Йордан Бозов и Джими Хънт добавиха съответно по 15 и 12 точки за успеха на ботевградчани.

За „студентите” с 30 точки се отличи Божидар Аврамов, Дерил Уоткинс добави 15 точки, а Брендън Хийт и Боян Попович завършиха съответно 12 и 11 точки.

Двубоят започна равностойно, като резултатът бе равен почти до края на първата четвърт, но в заключителните 120 секунди гостите се активизираха, а Панич и Петрович не сбъркаха при стрелбите си и изведоха Балкан напред – 20:15. Във втората четвърт момчетата на Ацо Тодоров успяваха да поддържат аванса си, като обратът, както и през първата част, дойде в заключителните моменти, но този път късметът бе за Лукойл и почивката дойде при равен резултат – 40:40.

Второто полувреме отново премина при равностойна игра, като Балкан успя отново да поведе с 5-6 точки, но шампионите не се предаваха. Усилията на играчите на Сашо Везенков дадоха резултат и 13 секунди преди сирената равенството бе възстановено – 85:85. Академик дори излезе напред след един наказателен на Хийт, но отговорът на Балкан бе моментален – два фала на Йовович и победа за „зелените” – 87:86.