Лудогорец отново лидер след инфарктен мач срещу Локо Пд (видео)

Лудогорец се върна на върха в "А" група след изключително трудна домакинска победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив). В герой за орлите се превърна резервата Жуниор Кишада, който с голяма доза късмет реализира победното попадение чак в 87-та минута.

Разградчани имаха тотално игрово превъзходство що се касае до владеене на топката, но головите положения не бяха чак толкова много. Все пак Лудогорец можеше да открие резултата в средата на втората част, но невероятен пропуск на Марселиньо и шут на Мирослав Иванов в гредата ги лишиха от успех.

От своя страна гостите от Пловдив заложиха на стабилна игра в защита и рядко напускаха, особено през втората част, собствената си половина, което за малко да им донесе едната точка.

Първата сериозна опасност пред една от двете врати бе в в 19-та минута. Тогава домакините можеха да вкарат феноменален гол, но стражът на гостите Йордан Господинов успя да спаси. Мирослав Иванов изпълни корнер, който влизаше директно във вратата на Локо, но стражът на гостите с кански мъки изби в ъглов удар.

Иначе до този момент Лудогорец имаше сериозно териториално превъзходство, но без чисти голови положения.

В 40-та минута гостите от Пловдив за малко не откриха резултата, когато бомбен и много точен шут на Маламов от 25 метра отиваше в долния ляв ъгъл на домакинската врата, но Владислав Стоянов се намеси блестящо и спаси. Това бе единственият по-сериозен опит за гол на гостите.

Лудогорец отговори с шут на Витиня, който профуча над напречната греда.

На почивката наставникът на домакините Ивайло Петев реши да смени капитана на отбора Емил Гъргоров с Кишада.

Втората част започна със страхотен диагонален изстрел на Витиня, който Господинов изби в корнер.

Лудогорец продължи да натиска своя опонент и в 57-та минута стигна до най-чистото си положение за гол до този момент, което обаче Марселиньо пропиля. След центриране от фаул Гулдан свали топката с глава, двама бранители на Локо се разминаха с нея и тя попадна в Марселиньо, който се намираше на метър пред голлинията, но стреля право в тялото на гостуващия страж. Само три минути по-късно Александров проби по дясното крило и върна по земя към Мирослав Иванов, който стреля, Господинов успя с върха на пръстите си да докосне топката, но това бе достатъчно тя да се отбие в напречната греда и да излезе в корнер.

След тези две ситуации гостите подобриха играта си в отбрана и малко не им достигна да удържат нулевото равенство.

Пловдивската крепост рухна в 87-та минута, когато резервата Кашада вкара единственото попадение. Това стана след центриране от корнер, Моци отклони топката с глава към Кишада, който бе оставен непокрит на задната греда. Нападателят отправи слаб шут от 4-5 метра, но късметът бе с него, тъй като вратарят Господинов и двама бранители не успяха да изчистат топката и тя се озова в мрежата на гостите.

Така Лудогорец запази преднината си от две точки на върха пред преследвача Левски, който преди два дни извоюва труден успех с 2:1 срещу Локомотив (София).

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0