Бенитес плаче за дузпа

Мениджърът на Челси Рафаел Бенитес обвини съдията в мача с Манчестър Сити Крис Фой, че не е отсъдил дузпа в полза на неговия тим. "Сините" от Лондон загубиха с 1:2 и отпаднаха на 1/2-финала в турнира за Купата на Англия. Спорната ситуация пък бе сблъсък между Венсан Компани и Фернандо Торес, при който защитникът задържа нападателя в наказателното поле.

"Дали това бе дузпа? Със сигурност. На повторението добре се вижда за какво става дума. Дори имаше още една подобна ситуация през второто полувреме. Решението на съдията реши мача, защото тогава можеше да изравним, а Компани да получи червен картон. Иначе съм доволен от реакцията на отбора след като губехме в резултата. Включването на Торес се оказа ключово и промени развитието на мача. Реших да го пусна чак през втората част, тъй като не беше добра идея да започне като титуляр, след като игра пълни 90 минути в Москва през седмицата. Имахме своите шансове да изравним, но за съжаление не успяхме. Не искам да коментирам настъпването на Агуеро, защото се видя какво направи. Разочарован съм, че отпадаме, но срещу нас бе много силен отбор. Важното е, че футболистите показаха амбиция и смятам, че ще завършим силно сезона", заяви Бенитес.