Кристиано изнесе шоу за "сбогом" на Катедралата (видео)

Шампионът на Испания Реал Мадрид разби с 3:0 Атлетик Билбао в среща от 31-вия кръг на Ла Лига, играна на "Сан Мамес". Това беше последен двубой между двата славни отбори на легендарната Катедрала. Кристиано Роналдо отбеляза два фантастични гола (2 и 68), а към "белия" празник се присъедини и Гонсало Игуаин. "Лос меренгес" отново са на 13 точки от лидера Барселона.

Серхио Рамос започна като десен бек, а в центъра на защитата бяха Пепе и Раул Албиол. Карим Бензема поведе нападението, подкрепян от Анхел ди Мария, Лука Модрич и Кристиано Роналдо. Фернандо Йоренте излезе с капитанската лента за баските, а по двете крила бяха поставени Маркел Сусаета и Ибай Гомес.

Едва след минута и малко игра първият гол вече беше на сметката на гостите от "Сантиаго Бернабеу". Кристиано Роналдо завъртя по прекрасен начин топката над стената, придаде необходимата сила и от 25 метра прониза вратата на Горка Ираисос. През първия половин час "лъвовете" на Марсело Биелса владееха топката в съотношение 3:2 със своя съперник (60 процента срещу 40).

В 20-ата Маркел Сусаета получи прекрасно подаване от Андер Ерера, нямаше опция за пас и стреля силно ниско по диагонала, след което Диего Лопес изби вещо в корнер. В 28-ата Анхел ди Мария центрира остро отляво, но Карим Бензема не можа да насочи точно от малкото наказателно поле. В 35-ата Сами Кедира и Кристиано си раздадоха на "едно - две", след което Горка Ираисос улови изстрела от германския национал, отправен от 20 метра.

В 38-ата минута Ибай Гомес създаде неприятности на "бялата" защита, но добра игра първо на Серхио Рамос, а след това на Чаби Алонсо, не допуснаха удар. В 42-рата минута Ди Мария беше изпуснат в наказателното поле, но нямаше късмет, след като топката удари напречната греда. Минута по-късно Ерера стреля мощно и много точно по диагонала, но Диего Лопес успя да отклони.

В 50-ата Раул Албиол се намеси при хубава атака на баските у центриране отдясно. В 53-ата Горка Ираисос изби в краката на Бензема, чийто силен шут обаче беше париран от вратаря. Минута по-късно Кедира за малко не стигна пас на Кристиано. В 68-ата Чаби Алонсо центрира от фаул и Кристиано отбеляза превъзходен гол с глава. Португалецът насочи топката по диагонала след страхотен отскок. Това беше 31-ви гол на CR7 в Ла Лига.

В 76-ата резервата Гонсало Игуаин отбеляза трето попадение. Аржентинецът с мощен и точен изстрел намери долния десен ъгъл на Ираисос - 0:3. В 79-ата Кристиано Роналдо беше сменен от Алваро Мората. "Седмицата" получи освирквания от трибуните, но ги прие с усмивка. В 84-ата минута Хосе Кайехон намери добре топката, но сантиметри разминаха кълбото от далечната греда.

Като цяло второто попадение в мача уби интригата. Атлетик засега е далеч от зоната на изапдащите, но в следващия кръг гостува на "Риасор", след което приема Барселона.

Снимки: Getty Images/Guliver