Рубин се спаси от сензационна загуба (видео)

Няколко дни след отпадането от Челси на 1/4-финалите в Лига Европа Рубин допусна грешна стъпка в руското първенство. Отборът на Курбан Бердиев направи 1:1 у дома с Ростов и остана на 4-о място, като има еднакъв актив със Спартак (Москва) и само точка повече от Кубан и Динамо (Москва). Гостите от Ростов на дон изненадващо поведоха с попадение на Дмитрий Полоз в 64-ата минута, а четвърт час по-късно Гьокдениз Карадениз вкара един от най-красивите голове този сезон и оформи крайния резултат.

Наставникът на Рубин Курбан Бердиев бе принуден да направи доста промени в състава и заместниците на отсъстващите титуляри го разочароваха. Преди почивката по-добрите възможности за гол бяха за Ростов и само великолепните намеси на Сергей Рижиков запазиха нулевото равенство. В една ситуация стражът на Ростов направи тройно спасяване след удари на Полоз и Евгений Стариков.

През второто полувреме защитата на Рубин продължи да действа колебливо. Бердиев усили атаката с пускането на Владимир Дядюн и Александър Рязанцев, а след 60-ата минута на терена се появи и Сергей Кисляк. Гостите разчитаха на контри и при една от тях Полоз размени пасове с Ян Холенда, след което технично отбеляза за 0:1.

Едва при този резултат домакините се активизираха и се настаниха в половината пред Стипе Плетикоса. В 79-ата минута Карадениз напредна след подаване на Дядюн и с прецизен удар от границата на наказателното поле изравни. До края имаше напрегнати ситуации и пред двете врати, но резултатът остана непроменен.