Аугсбург би Айнтрахт и започна да гледа към брега

В динамична среща Аугсбург надви Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 в последен мач от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. В герой за домакините се превърна Джи Дон-вон, който отбеляза и двете попадение (28 и 55). Ян-Ингвер Калсен-Бракер пък изпусна дузпа за баварците в 32-ата минута. С успеха си Аугсбург остава на 16-ата позиция с 27 точки, като скъси дистанцията до Фортуна (Дюселдорф) само на три точки и увеличи тази пред Хофенхайм. 16-ото място праща на бараж срещу третия от Втора Бундеслига. Айнтрахт пък пропусна да задмине Фрайбург и да се издигне в класирането и остава шести с 42 точки.

През цялата първа част двата отбора играха на много бързо темпо, но по-напористият и ефективен отбор бе този на домакините. Те поведоха в 28-ата минута след топовен изстрел на Джи, придобил много странна траектория. Четири минути по-късно Ян-Ингвер Калсен-Бракер не успя да да удвои за Аугсбург, след като пропусна от дузпа за нарушение срещу южнокорееца.

В края на полувремето домакините оспорваха решение на съдията, след като Джи вкара кълбото във вратата. Реферът обаче прецени, че има нарушение и го отмени.

В 55-ата Такаши Инуи позволи на Джи да удвои преднината на домакините. Японецът сбърка пред дъгата и Джи направи 2:0.

Идния кръг Аугсбург гостува на Борусия (Мьонхенгладбах), а Айнтрахт приема Шалке 04.