Пламен Константинов и Губерния на победа от полуфинал в Русия (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС + ГАЛЕРИЯ)

Пламен Константинов и неговите възпитаници от Губерния (Нижни Новгород) са само на една победа от класиране на полуфинал в Суперлигата на Русия, след като днес спечелиха втората домакинска среща от 1/4-финалните плейофи срещу Газпром-Югра (Сургут) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:17).

Така Губерния поведе в серията с 2-0 победи и се нуждае от още един успех, за да продължи напред. Третата 1/4-финална среща ще се играе на 17 април (сряда) в Сургут, а евентуалната 4-та в четвъртък (18 април) отново там. Играе се до 3 успеха от 5 мача.

В първия гейм двата тима играеха равностойно като едва в края диагоналът Николай Павлов направи разликата помежду им със серия от начален удар, а титулярния диагонал на гостите от Сургут Сергей Баранов заби атака в аут на празна мрежа за 23:21 в полза на Губерния. В следващите две части домакините от рано отказваха съперника си във втората поведоха с 12:6, а в третата с 8:2, този път при серия на Игор Шулепов от начален удар. Малко изненадващо Газпром намали изоставането си до 9:10, но последва нова поредица от лесни точки за Губерния и при 16:12 вече всичко в мача бе решено.

Тодор Алексиев игра стабилно цял мач и стана най-резултатен с 14 точки (38% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане), като интересното беше, че в края на втората част треньорът на Газпром Рафаел Хабибулин реши да му смени поста за малко и българинът заигра на нетипичния за него пост - диагонал. Теодор Тодоров пък стана втори по резултатност за тима от Сургут, като записа 9 точки (3 блока и 50% ефективност в атака). От друга страма Николай Павлов заби 24 точки (1 ас и 55% ефективност в атака), а Алексей Остапенко добави още 10 точки (3 блока и 78% ефективност в атака) за успеха на Губерния.

ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД) – ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) 3:0 (25:21; 25:16; 25:17)
ГУБЕРНИЯ: Николай Павлов 24, Игор Шулепов 7, Алексей Остапенко 10, Никита Лямин 3, Мико Еско 4, Милош Никич 1 – Евгений Петропалов-либеро (Максим Шулгин, Сергей Егоров 4, Олег Съйчев 1, Андрей Дранишников-либеро)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Алексей Родичев 8, Артьом Смоляр 3, Сергей Баранов 1, ТЕОДОР ТОДОРОВ 9 (3 блока и 50% ефективност в атака), ТОДОР АЛЕКСИЕВ 14 (38% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане), Сергей Шулга 2 – Алексей Кабешов-либеро (Дмитрий Леонтиев 7, Антон Мисин, Артьом Хабибулин, Антон Грачков, Сергей Снегирев-либеро)
Старши-треньор: Рафаел Хабибулин.

ГАЛЕРИЯ от мача ГУБЕРНИЯ - ГАЗПРОМ 3:0 - ТУК!!!