БГ триото на Амкар не можа да спре Спартак на "Лужники" (видео)

С попадения на Павел Яковлев и Юра Мовсисян Спартак (Москва) удари с 2:0 Амкар на "Лужники" и върна усмивките на феновете си, които бяха разочаровани след трите мача без победа. Като титуляри за гостите започнаха тримата българи Захари Сираков, Георги Пеев и Благой Георгиев. От тях само Сираков игра 90 минути, а Пеев и Георгиев бяха сменени след почивката. Спартаковци спечелиха срещу Амкар за втори път този сезон. През есента те се наложиха с 3:1 в Перм.

Гостите от Перм бяха освободени психически и започнаха мача по-добре. Най-активен в техните редици беше Пеев, който още във 2-ата минута в характерния си стил напредна отдясно и центрира в наказателното поле, но там Никита Бурмистров се засуети и не можа да открие резултата. Секунди по-късно самият Пеев опита далечен изстрел, но Марек Сухи застана на пътя на топката. По-напористите действия на Амкар продължиха и коварен шут на Максим Канунников мина на сантиметри от гредата.

Домакините постепенно вдигнаха оборотите и пренесоха действията в половината на Амкар. Роман Герус парира удар на Павел Яковлев, а след това пропуски направиха Юра Мовсисян и Ари. В 20-ата минута Спартак поведе. Дмитрий Комбаров центрира от корнер, Сухи отклони топката с глава към връхлитащия Яковлев и той опъна мрежата. Това попадение даде необходимото самочувствие на московчани и те заиграха с повече импровизация. Ари и Макгийди опитаха да изненадат Герус, но той внимаваше. В 31-ата минута Мовисян беше на път да се озове очи в очи със стража на Амкар, но Захари Сираков в последния момент пресече паса.

Гостите от Перм рядко атакуваха. В една ситуация Благой Георгиев се озова на стрелкова позиция, но страничният съдия вдигна флага за засада. В 44-ата минута Пеев стреля покрай вратата, а малко преди почивката Мовсисян се готвеше да засече поредното центриране, но отново Сираков беше най-добре пласиран и предотврати сигурен гол.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Спартак. Домакините атакуваха разнообразно в търсене на успокоителния втори гол и той падна в 68-ата минута, когато диагонален пас на Дмитрий Комбаров намери Мовсисян и арменецът технично се разписа за 2:0. Малко по-рано Благо Георгиев бе сменен от Мартин Якубко, а веднага след попадението на Мовсисян Пеев отстъпи мястото си на Владимир Камес.

В оставащите минути двубоят се доиграваше и Спартак прибра ценни три точки, с които излезе на 4-о място във временното класиране. Амкар е 12-и с 24 пункта.