Манчестър Юнайтед е на седем точки от 20-ата шампионска титла (видео)

Манчестър Юнайтед взе рутинна победа с 2:0 като гост на Стоук Сити, благодарение на което "червените дяволи" увеличиха отново аванса си на върха на 15 точки и се доближиха на седем точки от това официално да завоюват юбилейната 20-а шампионска титла.  Майкъл Карик даде аванс на гостите още в 4-ата минута на двубоя на "Британия Стейдиъм", a Робин ван Перси оформи крайното 0:2 с гол от дузпа в 66-ата минута. По този начин холандецът сложи край на серията от 10 мача, в които не успя да се разпише.

Чарли Адам започна като титуляр за Стоук Сити, както и Глен Уилън и Анди Уилкинсън, които също се завърнаха в стартовия състав. Майкъл Оуен, Питър Крауч и Камерън Джероум бяха оставени на резервната скамейка на домакините за началото на този двубой.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън бе направил четири промени в своя състав в сравнение с 11-те, които започнаха в дербито срещу Сити. Капитанът Неманя Видич се завърна в центъра на отбраната, където си партнира с Рио Фърдинанд. Антонио Валенсия и Шинджи Кагава също бяха сред титулярите, а Уейн Рууни, Хавиер Ернандес и Робин ван Перси започнаха в предни позиции в офанзивната формация на "червените дяволи".

Още в 4-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Ван Перси изпълни ъглов удар пред вратата на Бегович, Фил Джоунс се опита да засече в наказателното поле, но не успя да нанесе удар, а при получилото се разбъркване Майкъл Карик  стигна до топката и я прати във вратата. Това бе гол номер 100 за "червените дяволи" от началото на този сезон. Десетина минути по-късно Рууни можеше да удвои, но Асмир Бегович успя да избие неговия изстрел. Домакините бяха близо до изравняването в 19-ата минута, когато Чарли Адам центрира от пряк свободен удар, а Роберт Хут засече добре с глава, но топката мина встрани от вратата на Де Хеа.

В 53-ата минута Чичарито изведе много добре Ван Перси отляво, но холандецът пропусна, стреляйки встрани от вратата. Секунди след това Джонатън Уолтърс пропусна най-добрата възможност за домакините до момента, след като от границата на малкото наказателно поле, прати топката високо над напречната греда.

В 66-ата минута гостите получиха дузпа заради безспорно нарушение на Анди Уилкинсън срещу Ван Перси. Холандецът бе точен от бялата точка, с което сложи край на продължилата повече от два месеца или 12,5 часа игрово време голова суша. Това е 20-и гол за Ван Перси в Премиър лийг от началото на сезона.

В 81-ата минута Де Хеа спаси с мъка пряк свободен удар, изпълнен от Чарли Адам.

Грънчарите" са на 16-о място - само на три точки над зоната на изпадащите, докато "червените дяволи" имат отново преднина от 15 точки на върха във временното класиране, въпреки че в началото на седмицата загубиха дербито на Манчестър. Градският съперник Сити обаче днес играе полуфинал срещу Челси за ФА Къп и няма как да увеличи актива си в шампионата.