Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

ЦСКА громи в куриозен мач с червен картон в 20-та секунда - Платини се скъса да изпуска (видео+галерия)

ЦСКА разгроми Етър с 4:0 като гост в куриозен мач от 22-ия кръг на "А" група, който се игра в Сливен. Попаденията за армейците вкараха Михаил Венков, Анисе Абел, Мартин Камбуров от дузпа и Спас Делев. Нападателят на червените Мишел Платини пък изпусна да вкара минимум хеттрик след поредица от фрапантни пропуски.

Срещата се разви по изключително куриозен начин, тъй като символичните домакини останаха с човек по-малко още в 20-та секунда. Тогава футболист на Етър върна с глава към свой съотборник, който не видя Спас Делев и остави топката на своя вратар Ненад Филипович, но тя бе настигната от нападателя на червените. Последва нарушение на стража на домакините срещу Делев и логично реферът Цветан Кръстев му показа директен червен картон.

С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Мартин Камбуров, който стреля в аут.

Последва сериозен натиск на гостите от София, които обаче направиха няколко сериозни пропуска. В 10-та минута Присо осъществи отличен пробив отляво, с който премина през трима противникови футболисти. След това подаде към Платини, който стреля от изключително удобна позиция, но защитник блокира неговия удар.
Топката попадна в Камбуров, който със силен шут би над вратата.

В 22-та минута Иван Бандаловски центрира отлично отдясно към Мартин Камбуров, който след изстрел с глава уцели напречната греда. Малко преди това армейците извършиха принудителна смяна, тъй като Апостол Попов получи травма в прасеца и напусна терена за сметка на Венцислав Василев.

Така се стигна до 32-та минута, в която Михаил Венков най-после вкара гол за своя отбор. Левият бек на червените нахлу мощно в наказателното поле, направи двойно подаване със свой съотборник и останал очи в очи с резервния страж на домакините Бах, хладнокръвно вкара.

След попадението ЦСКА имаше още две добри възможности за гол, изработени след пробиви на Нджонго Присо, но Платини ги пропиля. Най-чистото от тях бе в 45-та минута, когато Анисе подаде с глава към бразилеца, който не успя да вкара, въпреки че се намираше на два метра пред голлинията.

След почивката нещата не се промениха кой знае колко и червените продължиха да изпускат. В 50-та минута ЦСКА като по чудо не вкара втори гол, след като пробив на Спас Делев по лявото крило завърши с впечатляващ фалцов удар с десния крак, който се отби в гредата.

В 64-та минута Платини направи поредния си фрапантен пропуск, стреляйки от 5 метра високо над напречната греда.

Все пак шест минути по-късно Анисе вкара второ попадение за ЦСКА след изстрел от 7-8 метра и уби и малкото останало интрига.В рамките на три минути след втория гол, армейците можеха да разгромят своя съперник, но направиха три невероятни пропуска.

Все пак до края на срещата играчите на Милен Радуканов успяха да вкарат още два гола. Първо Мартин Камбуров реализира дузпа, отсъдена в 79-та минута за нарушение срещу самия него, а в края на срещата Спас Делев оформи крайното 4:0.

ЕТЪР - ЦСКА 0:4