Еспаньол и Валенсия изумиха с голово зрелище пред погледа на Любо Пенев (видео)

След като вчера Бетис и Севиля направиха 3:3 в лудото севилско дерби, днес още един мач от 31-ия кръг на Примера дивисион завърши при този резултат. Еспаньол и Валенсия направиха истинско зрелище, а накрая и двата тима съжаляваха за пропуснатата победа. Всичко най-интересно се случи през второто полувреме. Гостите на два пъти бяха в ролята на догонващи, но успяваха да изравнят. В добавеното време Роберто Солдадо вкара трети гол за "прилепите", но Еспаньол показа характер и Серхио Гарсия подели точките с попадение в 4-ата минута на продължението.

Двубоят на "Корнейя-Ел Прат" беше изгледан от селекционера на българския национален отбор Любослав Пенев, който е бивш футболист на Валенсия. Мартин Петров бе в групата на домакините, но не се появи в игра.

Мачът се развиваше спокойно през първото полувреме, като Еспаньол бе по-активният тим и заслужено поведе в 45-ата минута с гол на Мубарак Уакасо. В началото на втората част перфектен пас на Евер Банега намери непокрития Серхио Каналес и той възстанови равенството. Гостите продължиха да атакуват в търсене на трите точки, които щяха да ги изкачат на 4-о място във временното класиране. В 61-ата минута Солдадо нацели гредата, а след това пред вратата на Франсеск Касийя имаше още няколко опасности.

В 82-ата минута перфектно разиграна атака на Еспаньол завърши с подаване на Уакасо към капитана Жоан Верду, който разстреля Висенте Гауита. Гостите не се нуждаеха от много време, за да отговорят. Жонас Гонсалвеш бе точен с левия крак за 2:2, но истинската драма предстоеше. В първата минута на добавеното време Евер Банега изведе Солдадо и той хвърли в екстаз феновете на Валенсия, но буквално в последните секунди Серхио Гарсия се пребори в наказателното поле с Виктор Руис и от малък ъгъл оформи крайното 3:3.

В класирането Валенсия е на пета позиция, като изостава с точка от Реал Сосиедад. Баските обаче имат и мач по-малко. Еспаньол е на 11-о място с 40 точки, колкото има и 12-ият Леванте.