Висла се провали в дербито с Легия

Висла загуби с 1:2 дербито в на полското първенство срещу Легия (Варшава) и остана в долните етажи на класирането. Българският нападател Цветан Генков пропусна мача заради натрупани жълти картони. Гостите от столицата, които уверено вървят титлата, нанесоха своя удар само в разстояние на 4 минути преди почивката. Грузинецът Двалашвили откри резултата в 12-ата минута, а малко по-късно Йедржейчик удвои аванса на Легия. Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение, дело на Сикорски в 87-ата минута.

В други двубои от 22-ия кръг Полония (Варшава) и Шльонск направиха 2:2, а Рух (Хожув) разгроми Белхатов като гост с 3:0.

Легия води в класирането с 49 точки. Втори е Лех (Познан) на Александър Тонев с 42 и мач по-малко. Висла е на 12-о място с 27 точки.

ВИСЛА (КРАКОВ) - ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) 1:2
0:1 Двалишвили (12)
0:2 Йедржейчик (16)
1:2 Сикорски (87)