Спартак Плевен победи Верея за четвърт час

Минимална победа с 2:1 над третодизвизионния Верея Стара Загора постигна у дома Спартак Плевен. Приятелският двубой запълни паузата на плевенчани, които утре трябваше да играят срещу извадения от Б група тим на Сливен. Първата част премина вяло.

Домакините създаваха впечатление, че владеят повече топката, но това ставаше далеч от старозагорската врата. Гостите пък действаха прекалено дефанзивно. След почивката футболистите на Спартак решиха всичко за четвърт час. Първо в 50-ата минута Любомир Иванов откри резултата от пряк свободен удар.

Малко след това той изпусна добра възможност да покачи на 2:0. Това стори обаче Станислав Краев в 65-ата минута, когато завърши хубава атака на съотборниците си с неспасяем шут от границата на наказателното поле. Минути по-късно той можеше да направи резултата категоричен, но пропиля отличен шанс.

Така се стигна до 75-ата минута, когато след центриране от корнер Захари Димитров с глава фиксира крайното 2:1 за Спартак.