СуперДепор отново е тук, помля Леванте във Валенсия (видео)

Отборът на Депортиво Ла Коруня прави чудеса в последния месец в Примера и вече е извън зоната на изпaдащите. Тази вечер "бяло-сините" разбиха с 4:0 Леванте като гост и записаха четвърта поредна победа. Големият Хуан Карлос Валерон вкара първия гол (12) и подаде за третия и четвъртия - на Пици (20) и на Бруно Гама (90). В 28-ата и Нелсон Оливейра се присъдини към голмайсторите за радост на 200-те галиски фенове на "Сиутат де Валенсия".

Тимът на Фернандо Васкес напипа слабостите в защитата на домакините и нанесе три здрави удара в лицето на съперника. В 12-ата Хуан Домингес центрира, Мануел Пабло намери Валерон и 37-годишният техничар прати топката далеч от обсега на вратаря Густаво Мунуа за 0:1.

"Синьо-червените" се пренесоха в половината на галиския тим, но бяха изненадани на контра. В 20-ата минута левият бек Хуанфран загуби топката пред вратата на Депор, гостите от "Риасор" развиха бърза акция, завършена голово от Пици. "Деветката" прати кълбото в далечния горен ъгъл с мощен шут от пеналта.

В 26-ата Нелсон Оливейра стреля силно от 22 метра и Мунуа имаше късмет, че топката намери ръцете му. В 28-ата уругвайският страж за трети път извади топката от мрежата си. Оливейра стреля от дъгата и въпреки че загуби равновесие преди удара, много точно търкули топката до гредата за класическо 0:3. Бесният наставник на "гранотас" Хуан Игнасио Мартинес извади опорния си халф Папакули Диоп в 31-вата минута. В 44-ата Серхио Байестерос и Мунуа се сбутаха за топката и за малко Оливейра да се възползва.

В 52-рата Даниел Арансубия улови удар на Хосе Баркеро. Две по-късно Нелсон Оливейта търсеше сглобката, но му липсваше прецизност. В 60-ата резервата Роджър Марти стреля над гредата с глава при прекрасна възможност след центриране на Педро Риос. В 64-ата Арансубия спаси сигурен гол на Роджър. В 68-ата "бланкиасулес" изпуснаха при предимство четирима срещу двама на контраатака. В 77-ата Оливейра не беше точен при нова хубава контра на Депор. В последните минути домакините играха обезкуражено, а в 90-ата минута получиха и четвърти гол. Бруно Гама намери близкия ъгъл с удар от десет метра за крайното 0:4, а Валерон записа втора асистенция в двубоя.

Гостите от Стъкления град спечелиха мача в първия половин час с по-добра тактическа подготовка и скорост в атаката. Леванте показа неумение да се върне в мача дори с почетен гол.

Снимки: "Марка"