Пламен Константинов и Губерния отнесоха Газпром на Еър Теди и Тошко Алексиев с 3:0 на 1/4-финал (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Пламен Константинов изведе своите възпитаници от Губерния (Нижни Новгород) до категорична победа над Газпром-Югра (Сургут), с националите Теодор Тодоров и Тодор Алексиев, с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) за 1,17 часа игра в първата среща от ¼-финалите на Суперлигата на Русия.

Така момчетата на Пламен Константинов поведоха с 1-0 победи в серията.
Утре двата тима ще се изправят отново един срещу друг, като домакин отново е тимът от Нижни Новгород, а след това битката се пренася в Сургут. Към полуфиналите ще продължи отборът достигнал първи до три успеха.

Губерния имаше леко преимущество от гледна точка на времето за подготовка преди серията, тъй като пропусна 1/8-финалите заради добро класиране в редовния сезон, докато Газпром-Югра трябваше да се справи с Искра (Одинцово).

Двубоят започна по-добре за Газпром-Югра и гостите поведоха със 7:4, но това на практика се оказа и единствения момент в срещата, в който те бяха напред в резултата. Стигна се до обрат 8:7 още на първото техническо прекъсване, а след това Губерния разви преднината си до 15:10. Невероятни прояви имаше 39-годишният посрещач на домакините Игор Шулепов, който поведе своите и бе безпогрешен в нападение. Играчите на Пламен Константинов насочиха голяма част от началните си удари в Тодор Алексиев и той на няколко пъти се пропука, а и нападението му пострада. В края на втората част допусна няколко поредни грешки при категорична преднина за съперника и бе оставен на скамейката за началото на третия гейм. Ситуацията за Газпром обаче не се подобри и Алексиев се завърна в игра.

Теодор Тодоров игра цял мач за тима от Сургут и записа 5 точки (1 блок, 56% ефективност в атака). Тодор Алексиев бе титуляр в първите два гейма и влезе като резерва в третия като се отчете с 5 точки (1 блок, 24% ефективност в атака,  14% перфектно и 32% позитивно посрещане). Алексей Родичев стана най-резултатен за Газпром с 13 точки.

Николай Павлов заби 21 точки (1 ас, 51% ефективност в атака) за успеха на Губерния, а Игор Шулепов добави още 12 точки (2 аса, 1 блок, 47% ефективност в атака, 18% перфектно и 55% позитивно посрещане).

ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД) – ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)