Потъването на Виченца продължава с пълна сила, Божинов влезе като смяна

Отборът на Виченца все повече се приближава към Серия "С" на Италия. Днес тимът допусна поредна загуба на сметката си с 1:3 в гостуването на Новара от 36-ия кръг. Българският нападател Валери Божинов се появи в игра в 64-ата минута, но отново не успя да се разпише.

Срещата започна добре за гостите, които първи отбелязаха гол в 27-ата минута чрез Джентили, но в 41-ата минута Лазари изравни, а след това през второто полувреме Бузеголи от дузпа направи 2:1 в 56-ата минута, а в 70-ата гонзалес оформи крайното 3:1.

С този успех Новара заема 5-ата позиция с 56 точки, докато Виченца запазва 20-ото си място с 32 точки.