Валядолид обърна Хетафе

Отборът на Валядолид спечели с 2:1 у дома срещу Хетафе в двубой от 31-вия кръг на Примера. Гостите от мадридското предградие вкараха първи в 44-ата минута чрез Пако Алкасер. Тимът от Кастийя и Леон пречупи своя съперник след почивката след голове на Оскар Маркос (68) и Хави Гера (72). Валядолид прекъсна лошата си серия от пет срещи без победа.

Първото спасяване дойде в десетата минута, когато Жорди Кодина парира изстрел на Оскар Маркос. Две по-късно Оскар не стреля точно с глава след хубаво центриране на Патрик Еберт. В 17-ата германският халф шутира над гредата. "Бяло-виолетовите" на Мирослав Джукич създадоха доста положения преди почивката, но неточните удари и проявите на Кодина не им позволиха да вкарат.

Между 28-ата и 30-ата Кодина се намеси на два пъти, а удар на Даниел Ларсон не беше точен. Валядолид стреляше ли, стреляше, а в края на полувремето гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" отбелязаха. В 44-ата младият нападател на мадридчани Пако Алкасер изненада Дани Ернандес със странен удар с гръб към вратата.

През втората част домакините заслужено обърнаха мача. В 47-ата Еберт не можа да преодолее Кодина, а в 53-ата Оскар не беше точен при шута. В 68-ата надмощието на Валядолид донесе първо попадение. Алваро Рубио центрира и Оскар засече с глава от точката на дузпата.

Четири минути по-късно "Хосе Сорийя" се зарадва на втори гол за своите. Оскар центрира, Хави Гера овладя на гърди между двама защитници и насочи прецизно в мрежата - 2:1. В 75-ата централният бранител на гостите Алексис Руано получи директен червен картон за удар без топка срещу Еберт.

След червения картон липсваха положения, домакините действаха насигурно, а тимът на Луис Гарсия сякаш нямаше сили да измисли нещо в атака до 90-ата минута. В последните секунди Хайме Гавин и Диего Кастро не можаха стрелят точно при изгодни ситуация за късен изравнителен гол.

Снимка: "Марка"