Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Мюнхен отпразнува Салатиерата с много голове на резервите (видео)

Новият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) разби с 4:0 гостуващия Нюрнберг в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. Това беше първи двубой на "Алианц Арена" след узаконената шампионска титла. Точни за баварците днес бяха Жером Боатенг (5), Марио Гомес (17), Рафиня (24) и Джердан Шакири (56).

Юп Хайнкес изведе отбор в изцяло резервен състав, като единственото изключение направи присъствието на Франк Рибери. Марио Гомес поведе нападението, подкрепян от Джердан Шакири, Клаудио Писаро и Рибери. Михаел Визингер разчиташе на Томас Пекхарт в атака при система 4-2-3-1.

Още в петата минута домакините взеха голов аванс. След изпълнение на корнер Жером Боатенг се оказа сам на дузпата и с прекрасен ножичен удар от въздуха вкара топката в мрежата. След гола последва спокойна игра на бавни обороти, но въпреки това към средата на полувремето преднината на Байерн беше класическа. В 17-ата Боатенг изведе Гомес в наказателното поле, който с добро насочване по земята от 15 метра търкулна топката в далечния ъгъл.

В 24-ата и десният бранител Рафиня се разписа. Той нахлу в наказателното поле и въпреки стеснения ъгъл стреля до първата греда и намери пролука за 3:0. В 27-ата Гомес беше близо до още един гол след центриране отляво, но беше блокиран. Като цяло първата част мина в равномерно лежерно темпо, като победителят сякаш беше ясен след първия гол.

Секунди след началото на второто полувреме "франките" получиха дузпа, след като Рафиня събори Майк Франтц. Резервният вратар на Байерн Том Щарке отрази с глава удара от бялата точка на Тими Симонс. В 56-ата баварците отбелязаха четвърто попадение. Получилият шанс за изява Шакири насочи топката ниско долу между куп от крака и порази левия ъгъл на Рафаел Шефер. В 71-вата минута дебют за мюнхенци направи 17-годишният датчанин Пиер-Емил Хьойберг.

До края на сезона Бундеслигата ще е арена за изява на резервни футболисти от щаба на Байерн. Голямата цел е трофеят в Шампионската лига. Нюрнберг има шансове за Лига Европа.

Снимка: Getty Images/Guliver