Ботев Пд показа как се прави - "канарчетата" размазаха кошмар на лидерите (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) разгроми Пирин (Гоце Делчев) в мач от 22-ия кръг от "А" група. "Канарчетата" се наложиха с категоричното 5:0 над непрокопчани и по този начин показаха на Левски и Лудогорец как се побеждава тима на Тенчо Тенев, който препъна лидерите по пътя към титлата.

Попаденията на "Колежа" бяха дело на Луис Педро (33,90), Тодор Неделев (35,65) и Мариян Огнянов (48), като голът на бившия футболист на Левски бе доста красив.

Феновете на популярния пловдивски клуб може да бъдат доволни, тъй като отборът за пореден път показа бърз, динамичен, разнообразен и тактически издържан футбол.

Още с първия съдийски сигнал домакините осъществиха осезаем натиск, но не бяха достатъчно концентрирани и поради тази причина бъркаха в завършващия пас. Постепенно нещата си дойдоха на мястото и Ботев все по-често започна да застрашава противниковата врата.

В 25-ата минута "канарчетата" направиха уникален пропуск. След центриране от фаул, Иван Цветков стреля с глава, топката се удари в лявата греда, премина по голлинията, за да срещне и другия страничен стълб. Последва нов удар на Луис Педро, който Абдиков спаси. Кълбото за втори път попадна в Цветков, който за втори път шутира, но отново не успя да намери целта.

Все пак логичното се случи в 33-ата минута, когато Педро изведе "жълто-черните" напред в резултата. Нападателят се разписа след като бе изведен от Станислав Костов сам срещу вратаря. Попадението даде допълнителни криле и възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха да атакуват още по-агресивно и опасно. Само две минути по-късно Тодор Неделев донесе комфортна преднина на своя тим. Пердо напредна мощно и отправи мощен удар, който бе избит от Абдиков.

Кълбото попадна в краката на Неделев, който при добавката не остави шанс на стража на неврокопчани. В самия край на първата част Иван Цветков бе на крачка да сложи окончателно точка на спора, но ударът му от няколко метра облиза горната греда.

Второто полувреме премина по абсолютно същия начин като първите 45 минути. На терена отново имаше само един отбор - този на домакините. В 48-ата минута Мариян Огнянов вкара рядко красив гол и покачи на 3:0.

Бившият футболист на Левски си пое топката на границата на наказателното поле и я забоде в мрежата с топовен удар от ждроп с левия крак. В 58-ата минута съвсем малко не достигна на Костов да покачи на 4:0. Младокът се хвърли на шпагат, за да засече центриране отляво, но прати топката в аут.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Неделев записа името си сред голмайсторите за втори път. С основна заслуга за попадението бе Костов, който с прецизния си пас задължи своя съотборник да отбележи.

В 76-ата минута Пирин сериозно застраши вратата на противника. Любомир Витанов разтресе горната греда на Ботев след топовен изстрел от далечна дистанция. В даденото от съдията продължение Педро затвърди доброто си представяне с втори гол, оформяйки крайното 5:0, след като изкочи сам срещу вратаря.

БОТЕВ ПД - ПИРИН ГД 5:0