Лейкърс оцеляха срещу Уориърс, но загубиха Коби

Лос Анджелис Лейкърс оцеляха в домакинството си на Голдън Стейт Уориърс и победиха със 118:116, но за сметка на това загубиха лидера си Коби Брайънт. Ветеранът наниза 34 точки за 45 минути игра, но три минути преди края напусна терена, заради непоносима болка и невъзможност да ходи. Съмненията на лекарите са за скъсано ахилесово сухожилие.

Една вечер по-рано 34-годишният Коби изигра 48 минути срещу Портланд, а очевидно планираше да направи това и тази нощ, но просто не издържа.

Макар и на куц крак, Коби стисна зъби и помогна на своите да се върнат в мача, реализирайки две ключови тройки, за да изравни резултата на 107:107 при оставащи 3.47 минути. 39 секунди по-късно гардът отново изравни с два наказателни удара, а след това напусна паркета и едвам се прибра в съблекалнята.

Стеф Къри изигра феноменален мач и завърши с 47 точки, реализирайки 9 тройки от 16 опита, а Клей Томпсън също бе на ниво с 25 точки.

Двете високи звезди се представиха на ниво - Дуайт Хауърд вкара 28 точки, а Пау Гасол записа "трипъл-дабъл" от 25 точки, 11 борби и 10 асистенции. 211-сантиметровият Хауърд и 216-сантиметровият Пау поведоха "езерняците" в отсъствието на Коби и реализираха някои от най-важните кошове в заключителните минути на срещата.

Лейкърс вече имат 43 победи и 37 загуби и държат осмото място на Запад, но Юта им диша във врата и след снощната си победа над Минесота е с 42 победи и 38 поражения.