Бетис стигна до инфарктно 3:3 в зрелище със Севиля

Отборът на Бетис се добра до инфарктно равенство 3:3 в градското дерби с големия си съперник Севиля от 31-ия кръг в Примера дивисион. Двата тима сътвориха истинско зрелище на "Бенито Вийямарин", като първо гостите поведоха с 0:3, но допуснаха изравняване до 3:3, а последният гол за домакините бе отбелязан две минути преди края на мача. Възпитаниците на Унай Емери дръпнаха с три гола с попадения на Иван Ракитич в 7-ата и 19-ата минута и на Алваро Негредо в 33-ата минута. "Зелено-белите" обаче стигнаха до точката като върнаха две попадения чрез Дорлан Пабон в 43-ата и Рубен Кастро от дузпа в 54-ата минута, а крайното 3:3 оформи Носа Игебор в 88-ата минута. Обратът на Бетис бе подпомонат и от факта, че те играха с човек повече от 56-ата минута, когато Гари Медел бе изгонен от игра.

Още при първата си по-опасна атака в мача символичните гости стигнаха до откриване на резултата. В 7-ата минута Иван Ракитич получи топка на скорост в наказателното поле и реши да стреля от малък ъгъл, което изненада вратаря и кълбото се озова зад голлинията. След това Бетис натисна, но без особен успех. В същото време в 19-ата минута Ракитич опита пас към Негредо, който бе пресечен от Чика, но топката отново се върна в хърватина, който от близо я прати за втори път в мрежата на домакините. В 33-ата минута Севиля стигнаха и до трети гол, след като Негредо бе изведен перфектно в наказателното поле, надбяга двама защитници и от близо не сгреши за 0:3.

В този момент отборът на Бетис изглеждаше съкрушен и дори част от феновете на тима започнаха да напускат стадиона, но това се оказа твърде прибързано от тяхна страна, тъй като в 43-ата минута невероятна грешка на Гари Медел позволи на Дорлан Пабон да получи топката и останал очи в очи с вратаря да намали на 1:3.

В началото на второто полувреме домакините си спечелиха и дузпа, макар и доста спорна, за препречване от страна на Федерико Фасио срещу Хорхе Молина и в 54-ата минута Рубен Кастро от бялата точка доведе нещата до 2:3. Само две минути по-късно пък ситуацията за Севиля стана още по-притеснителна, тъй като Гари Медел бе изгонен за удар без топка в лицето на Каняс.

До края почти всичко по-интересно се случваше пред вратата на гостите, които се бранеха храбро, но в 88-ата минута Носа надскочи прекия си пазач при едно центриране и доведе нещата до крайното 3:3.

Така Бетис остава на 6-ото място в таблицата с 48 точки, докато Севиля се намира на 10-ата позиция с 42 точки в актива си.