Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Александър Петков и Посойилница биха Хипо Тирол с 3:1 във финал №1 в Австрия (ВИДЕО)

Българският волейболист Александър Петков и неговият Посойилница (Айх/Доб) спечелиха първата финална среща от Суперлигата на Австрия, след като се наложиха у дома над Хипо Тирол (Инсбрук) с 3:1 (25:23, 27:29, 25:19, 25:23). Разпределителят Александър Петков също се появи в игра и помогна на своите съотборници за успеха.

Португалският национал Валдир Секейра заби 25 точки за победата, а словенецът Андрей Грут добави още 19 точки. Полякът Войчех Влодаркич се отличи с 18 точки.

За Хипо Тирол най-резултатен стана Бергер с 19 точки.

Така Петков и съотборниците му от Посойилница поведоха във финалната серия с 1-0 победи. Играе се до 4 победи от 7 мача. Втората финална среща ще се играе на 13 април в Инсбрук.

Пред 900 зрители в препълнената зала в Блайбург, мачът започна трудно за Посойилница и още на първото техническо прекъсване домакините губеха с 2:8.  С по-добра игра на блокада и сервис те стопиха пасива си и затвориха първия гейм с 25:23.  Вторият гейм започна с равностойна игра и честа смяна на водачеството, но на второто техническо прекъсване Хипо Тирол взе аванс от 4 точки, за да спечели втория гейм, макар и трудно, с 29:27.  В третия гейм Посойилница поведе с 8:5, но последва отпускане и гостите поведоха с 12:10.  При този резултат треньорът на Посойилница Богдан Котник пусна в игра Сашо Петков. Плеймейкърът веднага разнообрази атаката на домакините и те бързо си върнаха преднината за 16:14, след което бързо затвориха гейма при категоричното 25:19.  В четвъртия гейм българският волейболист вече беше в титулярната седморка.  С повишено самочувствие и бурна подкрепа от публиката, Посойилница стигна до пет поредни мачбола при 24:19.  На сервис за Хипо Тирол обаче застана унгарският диагонал Давид Сабо и с 3 последователни аса намали изоставането до 23:24.  При петия си мачбол обаче домакините затвориха мача.  Петков се отчете и като реализатор с 3 точки (1 ас, 2 атаки).