Реал се разправи с Макаби и вече води с 1-0

Реал (Мадрид) се разправи с израелския шампион Макаби Електра (Тел Авив), надигравайки "жълтите" с категоричното 79:53. Така "кралския клуб" поведе с 1-0 в четвъртфиналната плейофна серия, а втората среща утре отново в столицата Мадрид.

Макаби започна силно и имаше аванс от 9 точки след първата част (14:23), но Реал отказа съперника си след 24:4 във втората четвърт и 38:27 на почивката. През второто полувреме "лос меренгес" продължиха да трупат точки към преднината си, а след 40 минути на таблото в "Паласио де депортес" светеше 79:53.

Руди Фернандес и Никола Миротич бяха най-резултатни, съответно с 15 и 14 точки. Серхио Родригес пък добави "дабъл-дабъл" от 10 точки и 10 асистенции.

Нито един играч на Макаби не премина границата от 10 точки, като най-много вкара Шон Джеймс - 9.