Барса оцеля у дома и поведе на ПАО след успех с продължение

Испанският шампион Барселона Регал оцеля при домакинството си на Панатинайкос (Атина) в първата среща от четвъртфиналните плейофи в Евролигата. Каталунците излъгаха "детелините", но за да стигнат до победата със 72:70 се нуждаеха от продължение.

Първото полувреме бе динамично и оспорвано, като отборите си поделиха по една част. Гостите започнаха силно и след серия от 14-0 приключиха първата четвърт с 10 точки преднина - 11:21. Барса бързо се върна в мача благодарение на 12 безответни точки в началото на втоарата четвърт и поведе с 23:21, а на почивката имаше аванс от 34:32.

Гърците си върнаха водачеството след две поредни забивки на Стефан Ласме и Майк Брамос за 36:44 в началото на третия период, задържайки преднината си до края на частта - 45:51. Отличната игра на Шарунас Ясикевичус и Хуан Карлос Наваро върна каталунците в мача, като именно Ясикевичус изравни за 60:60 четири минути преди края на редовните 40 минути, които завършиха при резултат 64:64.

В допълнителните пет минути Наваро донесе успеха на "блаугранас", реализирайки тройка за 72:69 (две минути преди края), която се оказа победна.

Именно Наваро бе най-резултатен за Барса с 14 точки, докато Виктор Сада и Анте Томич добавиха по 13.

Джеймс Гист и Стефан Ласме реализираха по 14 за ПАО, а Димитрис Диамантидис остана с 10.

Барселона вече води с 1-0 победи в серията, а втората среща е в четвъртък, отново в "Палау Блауграна" в каталунската столица.