Гениален Агуеро смълча "Олд Трафорд" (видео+галерия)

Манчестър Сити спечели с 2:1 дербито срещу Манчестър Юнайтед от 32-ия кръг в Премиър лийг на "Олд Трафорд". Символичните гости взеха реванш за загубата през първия полусезон и поне донякъде разадваха своите привърженици. Джеймс Милнър откри резултата в 51-ата минута, но автогол на Венсан Компани възстанови равенството в 59-ата минута. Победата на "гражданите" пък донесе резервата в този мач Серхио Агуеро, който в 78-ата минута надбяга цялата защита на съперника и с великолепен удар под гредата не остави шансове на Давид Де Хеа.

Първото полувреме далеч не предложи очакваното зрелище. Двата отбора предпочитаха да действат по-предпазливо и така и не се стигна до някакви сериозни опасности пред двете врати.

В началото Юнайтед стартира по-активно и още във 2-ата минута Ашли Йънг центрира към Дани Уелбек в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя бе слаб и не затрудни Джо Харт. След това в 9-ата минута Робин ван Перси бе изведен прекрасно от Уейн Рууни в пеналта, но от труден ъгъл прати топката в аут.

Последваха десетина минути на по-добра игра на символичните гости, които организираха няколко нелоши атаки, но те така и не завършваха с удар към вратата и бяха спирани в последния момент от защитниците на "червените дяволи". Все пак в 25-ата минута Самир Насри бе оставен да овладее в наказателното поле и да стреля, но неточно и покрай вратата.

В края на полувремето пък отново Юнайтед имаше инициативата и в 37-ата минута след една контраатака Ашли Йънг нахлу в пеналта и стреля от движение, но в последния момент защитник се хвърли и блокира удара му. В 43-ата минута пък Ван Перси стреля доста неточно от фаул. Може би най-добрата атака за домакините дойде в последната минута на частта, когато Ван Перси свали с глава за Рафаел да Силва в наказателното поле и защитникът опита хитър удар от движение, но за негово нещастие топката се отби от гредата.

Второто полувреме стартира далеч по-вълнуващо. В 51-ата минута Джеймс Милнър овладя една топка на границата на наказателното поле и без забавяне отправи силен удар, който след рикошет влезе в долния ъгъл на вратата - 0:1. Отговорът на Юнайтед обаче не закъсня и в 59-ата минута Ван Перси центрира от фаул към Фил Джоунс, който стреля с глава и след рикошет в гърба на Венсан Компани топката се озова във вратата за 1:1.

След това двата тима редуваха атака след атака и в 69-ата минута Дани Уелбек бе изведен пред наказателното поле, но ударът му попадна право в ръцете на Джо Харт. Две минути по-късно пък събитията се пренесоха пред другата врата и Самир Насри опита хитър изстрел с гръб към вратата, но доста неточно. В 77-ата минута пък шанс да стреля от далеч се откри пред Ашли Йънг, но ударът му не затрудни Харт. Само минута по-късно обаче Серхио Агуеро получи пас пред наказателното поле, напредна успоредно на вратата и след това нахлу в пеналта, като надигра почти цялата защита на съперника, след което с прекрасен удар под гредата направи резултата 1:2.

До края Юнайтед опита да стигне поне до равенството и в 84-ата минута шанс да отправи удар се откри пред Ван Перси, но Харт следеше събитията внимателно и спаси. В последната минута пък Патрис Евра от близо стеля с глава след корнер, но отново не успя да отбележи.

Така въпреки усилията на домакините мачът завърши с успех на "гражданите", които вече имат 65 точки и стопиха разликата на върха със своя опонент на 12 точки. Юнайтед пък запазва първата си позиция със 77 точки.