Холандец от Левски под въпрос за Гоце Делчев

Холандският бранител на Левски Дъстли Мюлдер не тренира днес. Десният бек, който вчера игра пълни 90 минути срещу Берое, отново се оплаква от болки в ахилесите и не проведе занимание със своите съотборници. Както е известно, той беше под въпрос за срещата със заралии, но в последния момент се възстанови и Илиан Илиев заложи на него. Очаква се Мюлдер да бъде на линия за гостуването с Пирин (Гоце Делчев) в сряда, но има вероятност да получи и почивка, предвид тежката серия от мачове, която предстои на "сините". Тимът от "Герена" има в рамките на 15 дни след гостуването в Южна България поредица от тежки срещи, от които зависи дали ще завърши сезона с трофей. Столичани ще имат три мача с Локомотив (София), два от тях полуфинал за Купата, както и гостуване на Литекс и дербито с ЦСКА. Бившият играч на Ваалвик единствен е взел участие във всичките 20 кръга на "А" група за Левски през този сезон.

През миналата седмица попадението на Мюлдер в Ловеч срещу Литекс при загубата 1:2 класира "сините" на полуфинал за Купата на България. През този сезон играчът с номер 2 има общо пет попадения - два за първенство и три за Купата.

Останалите играчи, които взеха участие в успеха с 2:0 над Берое тренираха на облекчен режим, докато резервите и тези, които бяха наказани - Орлин Старокин и Ромен Ели се готвеха пълноценно. Нападателят Атанас Курдов продължава да се готви с отбора в отлично настроение.