Ники Михайлов счупи пръст на ръката

Националният вратар на България Николай Михайлов получи неприятна контузия, която може да го извади от игра за няколко седмици според лекарите на тима. Стражът на Твенте счупил малкия пръст на лявата си ръка по време на загрявката на тима му с Рода преди два дни, но въпреки това пази 90 минути на обезболяващи инжекции и не допусна гол при успеха с 2:0.

Няколко дни родният футболист няма да тренира с топка, като вече му е изготвена индивидуална програма, по която да се подготвя. Чак в четвъртък треньорите на отбора ще преценят какъв е рискът да заложат на Михайлов.

Новината притеснява Твенте, тъй като 24-годишният вратар е твърд титуляр на поста, а все още предстоят важните мачове за класиране в евротурнирите. Последните три-четири сезона Ники Михайлов е сред най-добрите на своя пост в Ередевизие, като преди две години дори спечели приза за най-добър вратар. През този сезон юношата на Левски е играл в 23 мача от 29 в холандското първенство, като в 11 от тях не е допуснал попадение в своята врата.

Самият страж се надява да се възстанови възможно най-бързо, като няма намерение да пропусне нито един мач на Твенте до края на сезона, но все пак това ще решат лекарите на клуба.

Подобна травма имаше в началото на февруари звездата на Челси Петер Чех, който също трябваше да пропусне няколко седмици, но в крайна сметка не игра само в контролата на Чехия с Турция и продължи да пази със специална шина на пръста и на обезболяващи, което най-вероятно ще се случи и с националния вратар. Все пак всяка травма си е строго индивидуална, както показват други примери.

Капитанът на Реал Мадрид и Испания Икер Касийяс пък имаше нужда от над два месеца за възстановяване, след като счупи палец на ръката си в началото на годината в мач за Купата на Краля срещу Валения.