Аякс се върна на върха с разгромна победа (видео)

Аякс разгроми с 4:0 Хераклес и отново оглави класирането в холандското първенство. Ласе Шьоне откри резултата в 13-ата минута и въпреки че в началото на второто полувреме вратарят Кенет Вермеер получи директен червен картон, неговите съотборници вкараха още три безответни гола. Техни автори станаха Колбейн Сигторсон, Райън Бабел и Кристиан Ериксен. По този начин Аякс събра 63 точки, а ПСВ Айндховен и Витес делят втората позиция с по 60. Четвърти е Фейенорд с 59 точки.

В другите мачове вчера Грьонинген надви Хееренвеен с 3:1, Утрехт победи Ден Хааг с 1:0, а Нек Ниймеген и АЗ Алкмаар направиха 1:1.