Лил шамароса Лориен за едно полувреме

Лил разгроми гостуващия Лориен с 5:0 в мач от 31-ия кръг на френското първенство. Със седмата победа в последните си осем мача в Лига 1 възпитаниците на Руди Гарсия се изкачиха на пето място с 52 точки. Лидер е Пари Сен Жермен с 64 точки, пред Олимпик Марсилия с 57 и Сент Етиен и Лион с по 53.

Домакините решиха всичко с четири гола преди почивката. Саломон Калу откри резултата още във втората минута. Той беше изведен в чиста позиция от Франк Берия и с удар между краката на вратаря Фабиен Одар прати топката в мрежата. В осмата минута Лил удвои преднината си. Одар изби шут на Рони Роделен, но Димитри Пайе направи добавка отблизо за 2:0.

След малко повече от половин час игра Лука Дине направи резултата класически с първия си гол за сезона от дузпа, отсъдена за нарушение на Брюно Екюеле Манга срещу Пайе в наказателното поле. В 34-ата минута Калу направи 4:0 с добавка след като удар на Пайе беше блокиран от вратаря на гостите.

Роделен оформи крайното 5:0 в 53-ата минута. Той също направи добавка, след като шут на Калу се отби от напречната греда.