Черно море задълбочи кризата в Рилецо

Отборът на Черно море (Врна) нанесе трета поредна загуба на Рилски спортист (Самоков) в НБЛ, след като се наложи при визитата си в зала „Арена Самоков” с 95:90 след продължение в последен двубой от програмата на XXIV кръг.

Симеон Илиев беше най-резултатен за победителите с 21 точки, Любица Връчел се отличи с „дабъл-даъл” – 17 точки и 11 борби, а Станислав Цонков вкара 13 точки.

Анджело Калояро приключи с „дабъл-дабъл” за самоковци – 28 точки и 12 борби, а Тери Смит и Станислав Ваклинов вкараха съответно по 17 и 15 точки.

Двубоят започна добре за домакините, които успяха да поведат в началото, но след това допуснаха няколко грешки, а малдият и амбициозен тим на Черно море се възползва максимално и успя да се доближи до съперника – 21:24. До почивката баскетболистите на Рилецо успяха да подобрят представянето си и наложиха своето темпо на игра, което доведе до необходимия резултат и самоковци вече имаха двуцифрен аванс – 52:38.

През второто полувреме ситуацията се преобърна на 180 градуса. Баскетболистите на Рилски спортист се скъсаха да бъркат, което изнерви момчетата на Росен Барчовски допълнително, а под другия кош „моряците” наказваха всяка грешка на съперника си и логичното се случи – Черно море изравни и прати мача в продължение – 84:84.

Допълнителните пет минути бяха изключително напрегнати, като домакините се опитаха а си върнат инициативата, но поредицата от грешки продължи с пълна сила. Това, от своя страна, даде криле на гостите, които измъкнаха допълнителните пет минути с 11:7 след успешни стрелби на Хол и Кьосев и по този начин се поздравиха с победата - 91:95.