Девет от Атлетико оцеляха срещу Хетафе

Атлетико Мадрид измъкна 0:0 при гостуването си на Хетафе в мач от 30-ия кръг на Примера дивисион. Възпитаниците на Диего Симеоне стигнаха до третото равенство в последните си пет мача, въпреки че завършиха срещата с 9 души. Столичани останаха на трето място с 62 точки. Лидер е Барселона със 78 точки, а Реал Мадрид е втори с 65. Хетафе е в средата на таблицата с 43 точки.

Първото полувреме на "Колисеум Алфонсо Перес" беше равностойно и с малко чисти положения пред двете врати. Най-добрата възможност за "дюшекчиите" пропусна Радамел Фалкао още в първите минути. В началото на втората част Алделазиз Барада можеше да изведе домакините напред, но изстрелът му по тревата от наказателното поле в десния ъгъл на вратата на Атлетико беше спасен с плонж от Тибо Куртоа.

Отново Барада беше близо до попадение в 70-ата минута. Той стреля опасно от фаул от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от лявата греда на Куртоа.

В 72-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Марио Суарес игра умишлено с ръка в средата на терена и получи втори жълт и червен картон. С човек повече Хетафе опита да натисне, но така и не стигна до чисто положение. Във втората минута на даденото от съдията продължение Диего Годин от Атлетико също получи втори жълт и червен картон след удар с лакът в главата на Алваро Гарсия.

Около половин час за Атлетико игра младата надежда на клуба Оливер Торес. Малко преди края на двубоя 18-годишният халф можеше да се превърне в герой за тима си, но след хубав пас на Филипе Луиш се забави и топката му беше избита.